Darmowa dostawa od 150,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Tapety glamour

( ilość produktów: 863 )

Glamour to dosłownie przepych. Styl glamour jest kwintesencją wszystkiego, co wystawne, bogate i lśniące. Tapety glamour przeznaczone są do wnętrz, w których wszystkie elementy wyposażenia są wręcz ostentacyjnie drogie. Obowiązkowo musi być dużo złota, srebra, kryształów, mnóstwo światła i luster – im więcej blasku, tym lepiej. Glamour to manifestacja luksusu, który ma kłuć w oczy i budzić zazdrość, nawet za cenę balansowania na granicy kiczu. Analogiczne zasady obowiązują przy wyborze tapet w stylu glamour.

Czym wyróżnia się tapeta glamour?

Tapeta glamour nie może być po prostu ładna – musi być niezwykła. Pokryta nią ściana powinna skupiać na sobie wzrok, wywoływać potrzebę patrzenia i badania opuszkami faktury. Powinna być ekstrawagancka i droga lub przynajmniej wyglądać na drogą, aby dobrze podkreślić nieszablonowy gust właściciela i zasobność jego portfela. Doskonałym przykładem są tapety pokrywane metalizowanymi barwnikami, przede wszystkim w kolorze złotym i srebrnym. Idealnie do stylu glamour pasują też tapety tekstylne, których faktura naśladuje czesto sploty naturalnych tkanin. Tapety w stylu glamour wyróżnia stworzone z pietyzmem wzornictwo, w którym łatwo zauważyć wielką dbałość o detal i starannie dobrane kolory. W naszej ofercie znajdziesz np. wyszukane wizualnie tapety firmy Cole&Son, które są bliższe klasycznemu malarstwu niż przemysłowemu designowi.

Do jakich wnętrz pasują tapety z ornamentem?

Sztuka ornamentu rozwijała się we wszystkich kulturach, począwszy od starożytnego Egiptu, przez Grecję, Rzym i kulturę muzułmańską. Projektanci tapet chętnie inspirują się wzorami klasycznymi i sztuką etniczną. Tapety z ornamentem to jeden z ważniejszych nurtów w stylu glamour. Bogaty, misternie narysowany ornament doskonale podkreśla charakter i urodę salonu, sypialni czy łazienki.

Najpopularniejszym surowcem do wykonywania trwałych, odpornych na zmywanie i uszkodzenia mechaniczne ornamentów, jest winyl. Materiał dobrze poddaje się wycinaniu laserem oraz formowaniu w procesie spieniania. Odpowiednio uformowany winyl zamienia się w doskonale wyglądający relief na tapecie – wklęsły, wypukły lub płaski.

pixel