Darmowa dostawa od 150,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Fototapety 3D

( ilość produktów: 291 )

W naszej ofercie łatwo znajdziesz modne fototapety 3D. Ich wzornictwo nawiązuje bezpośrednio do malarstwa kubistycznego, dużo jest przykładów kompozycji geometrycznych, ale nie brakuje też realistycznie oddanych motywów roślinnych. Wartą uwagi podgrupą są widoki z otwartego okna. To fototapety, które można zastosować w pomieszczeniach pozbawionych otworów okiennych, aby powiększyć je optycznie i stworzyć wrażenie większej przestronności wnętrza.

Trzeci wymiar fototapety

Twórcy fototapet 3D wykorzystują techniki wywoływania złudzenia głębi (trzeciego wymiaru). Szczególnie chętnie sięgali po nie malarze fresków: pokrywali sklepienia katedr i wnętrz pałacowych ornamentami, które imitowały płaskorzeźby. Umiejętne operowanie nasyceniem i temperaturą barw, mistrzowskie opanowanie perspektywy i światłocienia pozwalają tworzyć tapety, które wydają się płaskorzeźbami.

Iluzję 3D można zastosować do każdego typu detali, jednak najlepsze efekty udaje się uzyskać przy tworzeniu kompozycji geometrycznych. Bryły o regularnych kształtach najsilniej oddziałują na ludzki wzrok, a przy tym są najbardziej uniwersalne. Można ich użyć z powodzeniem we wnętrzach nowoczesnych oraz jako odważnego dopełnienia sztukaterii w klasycznie urządzonym salonie lub sypialni.

pixel