Darmowa dostawa od 150,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Tapety 3D

( ilość produktów: 1028 )

Tapety 3D (trójwymiarowe) to niezwykle popularny i modny sposób dekorowania wnętrz. Tworzenie iluzji trzeciego wymiaru udaje się najlepiej w przypadku regularnych kompozycji geometrycznych: kafelków, cegieł i innych powtarzających się regularnie detali. Jednak w naszej ofercie znajdziesz też tapety naśladujące do złudzenia draperie, kasetony czy eleganckie pikowania. Niezwykle interesujące są ekskluzywne tapety 3D z motywami roślinnymi. Intensywne kolory, silnie zarysowana forma i dynamika kompozycji sprawiają, że tapeta wręcz prowokuje do wejścia w roślinny gąszcz.

Tapety 3D doskonale pasują do każdego wnętrza. Można je łączyć z surowym, nowoczesnym minimalizmem, ale także z aranżacjami w stylu klasycznym czy vintage. Jeżeli zostaną właściwie wyeksponowane, to w każdym otoczeniu pozwalają uzyskać spektakularny efekt dekoracyjny.

Trójwymiarowa tapeta jak prawdziwa cegła

Surowa cegła na ścianie to jeden z ponadczasowych trendów w dekoracji wnętrz. Problem w tym, że nie zawsze wystarczy skuć tynk, aby odsłonić piękną ścianę: obecnie mury z wypalanej, równo położonej cegły są prawdziwym rarytasem. Można na nie trafić niemal wyłącznie w starym budownictwie. W tej sytuacji wygodnym i efektownym rozwiązaniem jest trójwymiarowa tapeta imitująca cegłę – jeden z chętniej wybieranych wzorów 3D.

Tapeta ze wzorem cegły najlepiej prezentuje się wtedy, gdy pokrywa tylko jedną ścianę pomieszczenia. Dzięki temu, poprzez kontrast z płaskimi powierzchniami pozostałych ścian, możesz lepiej wyeksponować jej zalety. Najlepiej prezentuje się we wnętrzach utrzymanych w klimatach loftowych. Z kolei najbardziej uniwersalna jest tapeta z białą cegłą: bardzo dobrze komponuje się z aranżacjami w stylu vintage, rustykalnym, a nawet klasycznym. Trójwymiarowa imitacja ceglanego muru dobrze sprawdzi się jako tapeta do kuchni, do sypialni i salonu. Jest też bardzo użytecznym wzorem do dekoracji ścian w pomieszczeniach gastronomicznych, poczekalniach i gabinetach.

Użycie trójwymiarowej tapety ze wzorem cegły ma wiele zalet. Przede wszystkim zakup i instalacja tapet 3D jest nieporównywalnie tańsza od skuwania tynku i odsłaniania naturalnej cegły. Na korzyść tapety 3D przemawia też łatwość utrzymania czystości i szybkość zmiany aranżacji: zamiast tynkować, możemy zdjąć jedną tapetę i zainstalować nową.

pixel