Darmowa dostawa od 150,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Sztukaterie

( ilość produktów: 202 )

Sztukaterie stosowane są od wieków jako element dekoracji ścian i sufitów w pomieszczeniach o charakterze reprezentacyjnym, w rezydencjach i eleganckich salonach. Najpowszechniej stosowanym rodzajem sztukaterii są listwy przypodłogowe oraz obramowania drzwi i okien.

W klasycznie urządzonych wnętrzach warto zastosować listwy naścienne oraz ozdobne narożniki. Z ich pomocą można tworzyć ramki, które skutecznie przełamują monotonię dużych połaci gładkich ścian. Wnętrze ramy pozostaje zazwyczaj puste, lecz można pokusić się też o odważniejsze zestawienia i w obramowanym polu umieścić lustro, obraz lub rozetę. Rozety bardzo dobrze pasują do stylu pałacowego, a także klasycznego i glamour. Przeznaczone są przede wszystkim do zdobienia sufitów, do maskowania miejsc podwieszeń żyrandoli i zasilających je przewodów elektrycznych.

Nowoczesne sztukaterie ze spienionego poliuretanu

Pierwotnie sztukaterie powstawały ze szlachetnych mas tynkarskich – stiuku wapiennego i gipsowego. Produkcja i montaż sztukaterii były niezwykle pracochłonne i wymagały doskonałego opanowania rzemiosła. Współcześnie powszechnie stosowane są sztukaterie ze spienionego poliuretanu w wersji elastycznej i utwardzanej. To trwały i bardzo lekki materiał. Dzięki temu montaż sztukaterii jest niezwykle prosty i szybki: każdy może samodzielnie zamontować listwy sufitowe i oświetleniowe, rozety lub cokoły przypodłogowe. Do tego celu wystarczą podstawowe umiejętności manualne, klej i ręczna piła.

pixel