Darmowa dostawa od 150,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Farby Dunn-Edwards

Farby Dunn-Edwards produkowane są wyłącznie z najlepszych składników, dzięki czemu każdy produkt cechuje się najwyższą jakości i wydajnością. Jest to możliwe dzięki nowoczesnej technologii i ogromnemu doświadczeniu firmy, która została założona aż w 1925 roku w Los Angeles w Stanach Zjednoczonych. Te cechy oraz dążenie do zaspokojenia potrzeb swoich klientów sprawiły, że Dunn-Edwards stał się przodującym producentem farb, podkładów i narzędzi malarskich klasy Premium południowo-zachodnich Stanów. W Polsce rodzinę Dunn-Edwards reprezentuje oddział znajdujący się w Bełchatowie.

Bogaty wybór farb premium

Wśród produktów, dostępnych także w naszej ofercie, są zarówno farby zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Do wnętrz proponujemy farby EVEREST – samo gruntujące, w 100% akrylowe, odporne na szorowanie. Do malowania elewacji natomiast doskonale nadaje się farba EVERSHIELD, która jest odporna na blaknięcie kolorów oraz porost pleśni i grzybów.

Oczywiście portfolio Dunn-Edwards to nie tylko farby. To także akcesoria i narzędzia malarskie oraz podkłady, uszczelniacze i grunty. To m.in.

 • silnie kryjący podkład BLOCK-IT,
 • ULTRA-GRIP do powierzchni ceramicznych, szklanych i plastikowych,
 • odporny na wykwity zasadowe EFF-STOP do tynków cementowych,
 • czy wzmacniający i impregnujący przed wilgocią VINYLASTIC do tynków gipsowych.

Przewaga produktów Dunn-Edwards

 • Świetnie kryjące
 • Super wydajne
 • Odporne na szorowanie
 • Nie zawierające LZO
 • Bez Glikolu Etylenowego
 • Odporne na blaknięcie
 • Łatwe w nakładaniu
 • Zapewniające równą, jednolitą powierzchnię
 • Bez zacieków

Ponad 2 tys. Kolorów farb Dunn-Edwards

Paleta barw farb Dunn-Edwards to ponad 2 tys. kolorów, specjalnie dobranych przez projektantów z Los Angeles. Dzięki temu mogliśmy stworzyć linie produktów zaspokajających potrzeby szerokiego grona klientów. Chcemy zapewnić im pełną wolność wyboru. Dostępne wersje kolorystyczne mogą różnić się także stopniem połysku. Dajemy możliwość dobrania farb zupełnie matowych, aksamitnych, satynowych i możliwie błyszczących. Wybór konkretnej barwy farby i wykończenia nie wpływa jednak na jej cenę. To w Polsce unikalna oferta.

Farby bez glikolu etylenowego

Farby Dunn-Edwards pozbawione są glikolu etylenowego (EG), który jest rozpuszczalnikiem często wykorzystywanym w wodnych farbach. Niestety jest to rozpuszczalnik toksyczny dla środowiska. Od 1983 producent wykorzystuje w swoich farbach glikol propylenowy, który jest nietoksyczną substancją, uznawaną przez FDA (amerykańską agencję żywności i leków) za bezpieczną. Możecie mieć Państwo pewność, że produkty Dunn-Edwards oznaczone logiem EG-Free jest pozbawiony nie tylko od glikolu etylenowego, ale także wszelkich innych toksycznych substancji lotnych.

Pigmenty zero LZO w każdej puszce

Do produkcji farb Dunn-Edwards wykorzystywane są pigmenty Zero LZO, które działają identycznie jak konwencjonalne barwniki. Mają jednak nad nimi pewną ważną przewagę, mianowicie nie ma w nich żadnych dodanych lotnych związków organicznych (LZO). Nawet wykorzystanie bardzo ciemnych i intensywnych barwników do uzyskania nasyconych kolorów nie zmienia tego faktu. Co więcej, farby te mają jeszcze jedną przewagę nad produktami konkurencji. Nie mają żadnych innych związków chemicznych, które są uznawane przez EPA (amerykańską agencję ochrony środowiska) za groźne.

Jedyna na świcie fabryka farb z certyfikatem LEED GOLD

Podążając za ekologicznym podejściem do biznesu i produkcji, w 2011 roku Dunn-Edwards otworzył w Phoenix najnowocześniejszą, pierwszą i jak dotąd jedyną fabrykę farb z certyfikatem LEED Gold. Obiekt mający ponad 32 tys. m2 obejmuje zarówno produkcję farb, jak i kontrolę jakości, oddział rozwoju pozwalający na osiąganie coraz lepszych właściwości produktów. Zaawansowane technologicznie wyposażenie fabryki zapewnia wysoką precyzję i powtarzalność receptur, dzięki czemu po każdej puszcze z farbą Dunn-Edwards można spodziewać się tego samego – wysokiej jakości.

 

pixel