Darmowa dostawa od 150,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Tapety czarno-białe

( ilość produktów: 107 )

Jeśli chcesz nadać swoim wnętrzom nowoczesny wygląd, sięgnij po tapety czarno-białe. Klasyczne zestawienie koloru czarnego i białego świetnie sprawdzi się na ścianach w salonie czy sypialni. W naszej ofercie znajdziesz wzory tapet o ponadczasowym charakterze: paski, kratki, kropki, kwiaty oraz misterne ornamenty geometryczne w czerni i bieli.

Tapety, które operują tylko dwoma podstawowymi kolorami, w sposób naturalny kierują uwagę na formę grafiki. Dlatego w projektowaniu tapet czarno-białych dominują kompozycje geometryczne, zbliżone do abstrakcji lub przybierające formę regularnych arabesek. Równie interesującą grupą są tapety ze wzorami wystylizowanymi na rysunki ołówkowe lub realistyczne szkice.

W naszym asortymencie znajdziesz tapety czarno-białe do salonu z klasycznymi pionowymi pasami, wyroby dedykowane do dekoracji pomieszczeń przeznaczonych dla dzieci i młodzieży, a także tapety do kuchni i sypialni.

Jak dobrać wyposażenie wnętrza do czarno-białych tapet?

Uroda czarno-białych tapet jest niezaprzeczalna. Aby ją podkreślić i w pełni wyeksponować, należy zadbać o odpowiednie otoczenie. Jednym ze sprawdzonych rozwiązań jest utrzymanie kolorystyki pozostałych elementów wyposażenia w odcieniach szarości i złamanej bieli. Doskonałą oprawą dla czarno-białych tapet są też beże, delikatne błękity, wyblakłe róże czy żółcie. Najbardziej ryzykowne są zestawienia kontrastowe – zderzenia czerni i bieli z intensywnymi, nasyconymi barwami. Możesz też zestawić podobne wzory w czerni i bieli oraz kolorowe, np. tapety w paski, w kropki czy pokryte wzorami roślinnymi w wersji czarno-białej i kolorowej. Tapety z dominantą czerni i bieli nadają się też świetnie do zastosowania punktowego: tylko na jednej ścianie pomieszczenia lub w postaci pojedynczych pasów lub gotowych paneli.

Jeżeli masz obawy o efekt, zacznij od wprowadzania do kompozycji pojedynczych elementów w kontrastowych kolorach, np. narzut, poduch czy zasłon. Może się okazać, że taka porcja koloru jest zupełnie wystarczająca do stworzenia efektownego kontrapunktu dla czarno-białych tapet.

pixel