Darmowa dostawa od 150,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Włoskie fototapety dla koneserów sztuki od SkinWall Dream Wallpaper

2022-01-25

Produkty SkinWall Dream Wallpaper to małe dzieła sztuki współczesnej. Autorami projektów są wybitni włoscy artyści, designerzy i architekci. Przy projektowaniu fototapet autorzy czerpią z własnej twórczości i eksploatują nowoczesne nurty w sztuce. Równie chętnie sięgają też po nurty klasyczne i sztukę tradycyjną różnych rejonów świata. Efektem są wyjątkowo ekspresyjne murale – niebanalne w każdym calu, zdolne zaspokoić najbardziej wysublimowane oczekiwania estetyczne.

Każda kompozycja tworzona jest od podstaw jako autorski projekt, przemyślany w najdrobniejszych detalach i dopasowany do warunków instalacji. W naszym sklepie znajdziesz starannie wybraną próbkę tapet SkinWall Dream Wallpaper – to przedsmak niezwykle bogatej i różnorodnej oferty włoskiego producenta. Za naszym pośrednictwem możesz zamówić dowolnie wybraną fototapetę z kolekcji SkinWall Dream Wallpaper – wystarczy, że skorzystasz z katalogu lub strony domowej producenta i wskażesz nam wybrany wzór. Zajmiemy się wszystkimi formalnościami i dostarczymy Ci gotową fototapetę.

Murale godne pałacu

Giovanni Battista Piranesi, Piero della Francesca, Henri Rousseau, Albrecht Dürer – to artyści, których dzieła stały się tworzywem do opracowania kompozycji na tapetach SkinWall Dream Wallpaper z kolekcji Arts In The Past. Jedne przynoszą reprodukcje oryginalnych prac wielkich mistrzów światowego malarstwa i rysunku – inne są hołdem złożonym wybitnym artystom z przeszłości poprzez twórcze nawiązanie do ich dokonań. Wszystkie są dziełami godnymi tego, aby zdobić ściany pałaców i wystawnych rezydencji.

Rozmach kompozycji, łatwo zauważalny w kolekcji Arts In The Past, charakteryzuje większość fototapet SkinWall Dream Wallpaper. Ich wzornictwo i tematyka wymagają mnóstwa powietrza, wolnej przestrzeni i powściągliwie urządzonych wnętrz: nieprzeładowanych meblami i elementami dekoracyjnymi. To fototapety, które potrzebują rozległych połaci ścian, wnętrz o wysokości powyżej trzech metrów i powierzchni liczonej w dziesiątkach, a najlepiej setkach metrów kwadratowych. W efekcie idealnie nadają się do loftów, dużych mieszkań typu studio czy wysokich mieszkań w starych kamienicach. Doskonale odnajdują się też w przestrzeniach komercyjnych.

Wybierz optymalne podłoże do druku fototapety

Każdą fototapetę SkinWall Dream Wallpaper można wydrukować na wielu różnych podłożach. Do wyboru masz gładką flizelinę, która jest pokryta celulozą i włóknami z poliestru i wiskozy. Ekskluzywną odmianą flizeliny jest jej wersja perłowa (opalizująca) –  pokryta celulozą, poliestrem, miką i innymi elementami mineralnymi. Oddychający, stabilny wymiarowo materiał doskonale nadaje się do zastosowań komercyjnych. Z kolei tłoczona włóknina winylowa (TNT) jest nie tylko wyjątkowo odporna na działanie czynników środowiskowych, lecz także ekologiczna: powstaje w technologii wykluczającej emisję do otoczenia szkodliwych substancji. To podłoże nieodkształcalne, antystatyczne i antybakteryjne.

Jeżeli potrzebujesz tapety do stref mokrych, wybierz Wall Hydro z PVC. To wodoodporna okładzina ścienna, łatwa w instalacji i bardzo trwała. Tapetę można zastosować w dowolnym miejscu, lecz jej docelowym przeznaczeniem są obszary narażone na bezpośrednie działanie wody – wnętrza kabin prysznicowych oraz ściany w sąsiedztwie wanien i umywalek. 

Wśród podłoży specjalnych warto wymienić okleiny z włókna szklanego o podwyższonej odporności na rozdzieranie. Po zabezpieczeniu warstwą hydroizolacji można je wykorzystać w pomieszczeniach wilgotnych. Z włókna szklanego powstaje też materiał Fiberglass Acoustic, przeznaczony do pokrywania ścian w pomieszczeniach, w których priorytetem jest komfort akustyczny. Materiał ogranicza powstawanie echa i pochłaniania do 40% hałasu. Przy okazji redukuje efekt zimnych ścian i zapobiega skraplaniu się pary wodnej. 

Jeżeli chcesz mieć pewność, że znakomicie wydrukowany mural zostanie idealnie zainstalowany, wybierz fototapety z montażem. Zatrudniamy doświadczonych fachowców, którzy gwarantują nie tylko staranną, lecz także szybką instalację. Zapraszamy do współpracy!

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2022
pixel