Tapety FREZO – tapety inspirowane polskim wzornictwem
Funkcjonalność, staranne wykonanie, ciekawy projekt przekładają się na sukces rynkowy produktu. Tapety stanowią ponadczasowe rozwiązanie sprawdzające się zarówno w przypadku prywatnych, jak i publicznych obiektów – odpowiednio dobrane wydobywają piękno danego wnętrza i nadają mu niepowtarzalny klimat. Są efektowne, fantazyjne, nowoczesne. Marka FREZO, która czerpie inspiracje z polskiego wzornictwa czasów powojennych, oddaje hołd klasyce w skrojonym na miarę naszych czasów wydaniu. Jej artystyczne projekty stanowią pochwałę wolnej od jakichkolwiek ograniczeń sztuki.
Surrealistyczne tapety FREZO
Za projektami wspomnianej powyżej marki stoją: przywiązanie do polskiego rzemiosła, powojenny design dostosowany do najnowszych trendów, fascynujące prace i historie artystów. Ekskluzywne tapety FREZO stanowią niezwykle udane adaptacje malowideł ściennych autorstwa toruńskiego twórcy Franciszka Michałka (1923–2006). Jego prace zdobiły wnętrza hoteli, kawiarni, restauracji w latach 1950–1980. Dziś na podstawie zachowanych szkiców przywraca je do życia marka FREZO. Dekoracje te cechuje prawdziwy artyzm, bogactwo faktur, unikatowa forma. Swoją stylistyką nawiązują do surrealizmu lat 50. I 60. oraz abstrakcji lirycznej.
Seria Szare Miraże fascynuje odejściem od logicznego porządku rzeczywistości i klasycznych rozwiązań. Michałek tworzy wizje z pogranicza jawy i snu. Te monochromatyczne, powstałe w połowie lat 60. rysunki, które zdobią obecnie luksusowe tapety FREZO, zachwycają kunsztem wykonania, surrealistycznym klimatem, różnorodnością tworzących je form. Wyróżnia je swoboda ekspresji – spontaniczne łączenie linii i zestawianie dowolnych figur geometrycznych. Seria ta przedstawia finezyjne i intrygujące postacie ludzi i zwierząt, subtelne motywy roślinne, oniryczne krajobrazy miejskie, pajęcze nici zawieszone w czasie i przestrzeni.
Kolekcja Surrealismus zachęca do zabawy formą i kolorem. Tworzą ją obrazy, rysunki, monotypie Michałka z lat 60. oraz kilka współczesnych kompozycji autorstwa jego syna. Wchodzące w jej skład tapety prezentują zwierzęta z wizji sennych, oryginalne motywy zaczerpnięte z fauny i architektury, stylizowane postacie ludzkie. Prace te są zaproszeniem do surrealistycznej krainy pełnej wyszukanych barw i kształtów, dlatego przypadną do gustu zarówno koneserom sztuki, jak i fanom nowoczesnego designu. Zmysłową kolekcję Panny i Nimfy zdominowały kobiety: muzy, madonny, nimfy. Seria ta jest niezwykle sensualna i intymna – stanowi pochwałę kobiecej cielesności. Przepełniają ją żywe kolory, nieustanny ruch, prawdziwe emocje. Klimatem nawiązuje do francuskiej Nowej Fali z jej przełomowymi filmami, których akcja często toczący się wśród krajobrazów południa Europy, oraz muzyki jazzowej.
Seria Czarodziejski Las jest pełna barw, kształtów, faktur. Powstała na bazie nostalgicznych projektów Michałka wykreowanych w latach 70. dla sanatoriów w Ciechocinku. Kolekcja ta przenosi nas do magicznego świata roślin – mekki miłośników stylu boho i subtelnego futuryzmu. Serię Abstrakcje I wyróżnia dynamizm – zmienność i płynność kolorów i form (na szczególną uwagę zasługują tapety odwzorowujące mozaiki), natomiast kolekcja Abstrakcje II czerpie inspiracje z kultury afrykańskiej i papuaskiej, europejskiego abstrakcjonizmu, pełnego intensywnych barw malarstwa Ameryki Południowej.
Tapety FREZO pokochają osoby wrażliwe na detale, nieoczywiste niuanse, oryginalne rozwiązania. Ich monochromatyczny styl pasuje do każdego wnętrza – miłośnicy sztuki i polskiego wzornictwa często zestawiają je z innymi dodatkami w stylu vintage. Tapety te pięknie prezentują się w pełni wyeksponowane – umieszczone na jednolitym tle wolnej od innych dekoracji ściany.
Tapety FREZO są dostępne w naszym sklepie na specjalne zamówienie (wspomniane wzory dostosowuje się do rozmiarów wybranej ściany). Z przyjemnością pomożemy stworzyć zainteresowanym ich kupnem osobom, które zachęcamy do skontaktowania się z nami telefonicznie, wyjątkową kompozycję – harmonizującą zarówno z preferowanym przez nie stylem wnętrz, jak i ze stanem ich duszy (w końcu prawdziwa sztuka oddaje prawdziwe emocje).