Darmowa dostawa od 150,00 zł

Poradnik tapetowania - przygotowanie podłoża

2019-02-03

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

Kluczem do sukcesu w postaci pięknie przyklejonej tapety jest odpowiednio przygotowane podłoże.

Podłoże musi być suche, czyste, gładkie, zwarte i stabilne – o jednakowej barwie i niskiej chłonności. Przy jasnych tapetach konieczne jest jasne (najlepiej białe) podłoże.

Podłoże bardzo chłonne (płyty kartonowo-gipsowe, tynki gipsowe) – powinno być zagruntowane i przemalowane farbą podkładową.

Podłoże niechłonne (farba olejna na ścianie) – zalecane jest stosowanie podkładu flizelinowego lub przemalowanie farbą podkładową (np.Grunt Śnieżka) – po wcześniejszym odtłuszczeniu i zmatowieniu powierzchni.

Podłoże spękane, chropowate - należy zaszpachlować i zagruntować – w przeciwnym razie chropowatości i nierówności mogą być widoczne na powierzchni tapety.

Stare tapety – zawsze należy usunąć. Polecamy używanie
płynów do usuwania tapet, które przenikają przez tapety znacznie lepiej niż woda, rozpuszczają kleje do tapet i bardzo ułatwiają tą czynność.

Podłoże wilgotne – nie nadaje się do kładzenia tapet. Tapety będą się odklejać, zwłaszcza na łączeniach. Rośnie ryzyko powstawania pleśni. Przyczyny wilgoci powinny zostać usunięte, a podłoże osuszone i naprawione.
W sytuacji, gdy nie jesteśmy pewni czy wilgotność jest prawidłowa, możemy to sprawdzić przyklejając do ściany, taśma malarską cienką folię w rozmiarze 50x50cm. Jeżeli w ciągu 24 godzin pod folią skrapla się woda – nie wolno kleić tapet- podłoże musi być wysuszone.

Świeże tynki, beton, podłoża alkaiczne – nie nadają się do kładzenia tapet – powinny być zneutralizowane (specjalnymi płynami) i wysuszone.
Pod tapety - zwłaszcza z włókien naturalnych i metaliczne - zaleca się stosowanie podkładu flizelinowego.

 

Jeśli potrzebujesz usługi tapetowania w Szczecinie, to zadzwoń do nas tel. 91 484 33 66 lub zajrzyj na stronę: https://www.krainabarw.pl/tapety-z-montazem-Szczecin

 

Pokaż więcej wpisów z Luty 2019
pixel