Darmowa dostawa od 150,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Na czym polega dyskretna elegancja tapet monochromatycznych?

2022-09-09

Kolor ma niezaprzeczalną moc. Barwna okleina ścienna przyciąga wzrok, dynamizuje aranżację przestrzeni, podnosi skutecznie jej atrakcyjność wizualną. Jednak to tapety monochromatyczne pozwolą Ci stworzyć niepowtarzalny klimat, podkreślić elegancję wnętrza i zamanifestować oryginalność własnych upodobań estetycznych. 

Jakie są rodzaje monochromatycznych oklein ściennych?

Monochromatyczny, zgodnie z pierwotnym znaczeniem łacińskich słów mono (pojedynczy) i chroma (barwa), to inaczej jednobarwny. Tapety i fototapety monochromatyczne można podzielić na trzy podstawowe grupy:

  • jednokolorowe – na całej powierzchni okleiny kolor ma ten sam odcień oraz nasycenie, elementem zwiększającym walory estetyczne może być interesująca (wizualnie i dotykowo) faktura: tego typu tapety zapewniają łatwe dopasowanie do różnorodnych stylistyk dekoracyjnych – od stylu industrialnego po pałacowy;
  • dwukolorowe – wzory oparte na zestawieniu jednej barwy i bieli (lub innego koloru) materiału użytego do wydruku: powstają wyraziste wzory, które doskonale komponują się z aranżacjami wnętrz w stylu nowoczesnym;
  • w odcieniach jednego koloru – mogą to być odcienie szarości (od ledwie złamanej bieli do głębokiej czerni), lecz także każdego innego koloru, np. modne sepiowe zdjęcia i grafiki doskonale sprawdzają się jako materiał na fototapety do salonu urządzonego w stylu retro lub kolonialnym: dobrym przykładem kreatywnego użycia sepii są oferowane przez nas tapety ze starymi mapami.

Jak ograniczenie liczby barw wpływa na wygląd fototapety?

Wielobarwne wzory mają niezwykłą ekspresję. Z kolei ograniczenie liczby kolorów pozwala skierować uwagę formę i przekaz obrazu. Jak to działa? Weź kolorową fotografię z wakacji i zapisz ją w odcieniach szarości. Jest duże prawdopodobieństwo, że banalne ujęcie zamieni się w dobry materiał na fototapetę.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2022
pixel