Darmowa dostawa od 150,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak zaaranżować ścianę za łóżkiem w sypialni?

2023-04-18
Jak zaaranżować ścianę za łóżkiem w sypialni?

Świetnym pomysłem na dekorację sypialni mogą być tapety lub fototapety, a także obrazy nad wezgłowiem łóżka. W artykule znajdziesz wiele praktycznych wskazówek, jakiego wzornictwa i kolorystyki użyć do aranżacji sypialni. 

Wybór właściwych tapet i fototapet

Tapety i fototapety mogą być świetnym sposobem na wprowadzenie tekstury, koloru i przyciągającego uwagę wzornictwa do Twojej sypialni. Wybierając tapety lub fototapety do sypialni z przeznaczeniem na ścianę za wezgłowiem łóżka, kieruj się kolorystyką mebla. Doskonałym tematem fototapety może być artystyczny akt, nocne niebo lub utrzymana w ciemnych barwach kompozycja roślinna.

Zależy Ci na efekcie zaskoczenia, na zdecydowanym wskazaniu najważniejszego obszaru w sypialni? Zastosuj fototapetę tylko na jednej ścianie – pozostałe pomaluj na neutralne kolory. Aby uzyskać subtelniejszy wygląd, wybierz fototapetę w jasnych barwach, np. przedstawiającą kompozycje kwiatowe czy zamglone pejzaże. 

Obrazy za wezgłowiem łóżka

Klasyczna dekoracja umieszczona nad wezgłowiem sypialnianego łóżka to malarstwo sztalugowe. Bardziej dostępnym cenowo odpowiednikiem dzieł mistrzów pędzla są obrazy do sypialni drukowane na płótnie. Nadadzą charakteru ścianom Twojej sypialni i podkreślą Twoje zainteresowanie sztuką.

Wybierając obrazy, dopasuj ich stylistykę do typu aranżacji sypialni na zasadzie: klasyka do klasyki, a malarstwo nowoczesne do stylu nowoczesnego lub industrialnego. W przypadku reprodukcji dzieł dawnych mistrzów konieczne są ozdobne ramy. Natomiast sztuka nowoczesna najlepiej prezentuje się bez dodatkowego upiększania – wystarczy płótno naciągnięte na krosno malarskie.

Zaprezentowaliśmy elementarną wiedzę na temat wyboru materiałów dekoracyjnych oraz ich lokowania na ścianach sypialni. Podążając za wskazówkami z artykułu, stworzysz unikalną przestrzeń do snu i relaksu.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2023
pixel