Darmowa dostawa od 150,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak obecność fototapety może zmienić oblicze salonu?

2023-03-23
Jak obecność fototapety może zmienić oblicze salonu?

Fototapety to jedna z najszybszych metod na przeobrażenie wyglądu salonu. Metamorfozy wnętrz przy użyciu fototapet są relatywnie tanie, a przy tym dają spektakularne efekty. Ich skuteczność jest zależna od właściwego dopasowania fototapety do dekorowanego wnętrza. Pokazujemy na przykładach, jak odmienić wygląd salonu przy użyciu oklein ściennych. 

3 przykłady przeobrażenia salonu przy użyciu fototapet

Największe pole do eksperymentów dekoratorskich stwarzają przestronne, wysokie pomieszczenia. Jednak nawet w niewielkich przestrzeniach umiejętnie zastosowane fototapety do salonu pozwalają uzyskać spektakularne efekty:

  • otwarcie przestrzeni – zreprodukowana na fototapecie droga w głąb lasu, okno z widokiem na sad, malownicza uliczka czy fantastyczna panorama otwierają przestrzeń, niwelują jedną ścianę i powiększają optycznie pomieszczenie;
  • iluzja na ścianie – doskonałym sposobem na wprowadzenie mocnych akcentów wizualnych do salonu są tapety 3D (abstrakcyjne i naturalistyczne), które tworzą wrażenie „wystawania” różnych elementów ze ściany, co daje doskonałe efekty w przypadku reprodukcji form roślinnych i geometrycznych;
  • niebo nad stołem – jeżeli nie masz wolnego miejsca na ścianach, zaryzykuj wykorzystanie sufitu pod fototapetę z chmurami, obrazami kosmosu czy kadrami z filmów sf, które zapewnią Twojemu salonowi oryginalność i nietypowość.

Wprowadzenie do salonu fototapety jest doskonałą okazją do tego, aby zmienić ustawienie mebli (lub je wymienić), przemalować ściany, zawiesić nowe zasłony, obrazy i inne elementy dekoracji wnętrz. Zmiany zmierzają do tego, aby lepiej wyeksponować efektowną fototapetę – nie zasłaniać jej, lecz zorganizować przestrzeń wokół ściany, na której została zainstalowana. Już samo przygotowanie do instalacji okleiny definitywnie zmienia charakter salonu.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2023
pixel