Darmowa dostawa od 150,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Ekskluzywne i dźwiękochłonne francuskie tapety Texdecor

2022-01-20

Od blisko pół wieku francuskie tapety dźwiękochłonne Texdecor od wielu dekad są synonimem luksusu, komfortu akustycznego i trwałości. Doskonale sprawdzają się we wnętrzach komercyjnych: w sektorze HoReCa, w obiektach biurowych i innych eleganckich, lecz intensywnie użytkowanych wnętrzach.

Wysokiej jakości tapety łączą intrygujące wzornictwo, kolory i faktury z wyjątkowymi właściwościami użytkowymi. Wybierając tapety Texdecor, możesz cieszyć się ponadto doskonałymi parametrami tłumienia hałasu.

Pół wieku tradycji i rozwoju technologii tapet wyciszających

Historia założonej w 1974 r. firmy Texdecor znaczona jest kolejnymi wynalazkami w dziedzinie rozwoju technologii produkcji izolujących akustycznie okładzin ściennych. Jednym z ważniejszych dokonań było wprowadzenie na rynek w 2004 r. winylowej pianki z mikroperforacją o nazwie Vinacoustic. Ten doskonale dźwiękochłonny materiał odznacza się również ponadprzeciętną trwałością.

Z kolei w 2008 r. powstała kolekcja okładzin Eos – pierwsza seria akustycznych tapet tekstylnych, pokrywanych folią ochronną. Dzięki temu w czasie instalacji tapeta jest zabezpieczona przed kurzem, poplamieniem czy zalaniem. Folię możesz pozostawić na powierzchni tapet aż do czasu zakończenia wszystkich brudnych prac wykończeniowych. To bardzo komfortowe rozwiązanie: pozwala pracować bez obawy o przypadkowe zniszczenie tapet.

Rodzina Lodge, czyli francuskie skórki na Twojej ścianie

Oczywistą inspiracją dla wzornictwa tapet z rodziny Lodge była garbowana skóra. Imitacja pięknego i eleganckiego materiału jest wielopoziomowa. Fakturę skóry można łatwo rozpoznać samym dotykiem: przyjemna miękkość i ciepło materiału wzmacniają złudzenie kontaktu z prawdziwą skórą.

W naszej ofercie znajdziesz tapety Lodge nawiązujące kolorystyką wprost w naturalnej skóry, lecz także modele w bardzo intensywnych, nowoczesnych kolorach. Obok tapet z jednolitą fakturą skóry proponujemy bardzo oryginalne tapety z efektem skórzanego patchworku, czyli kompozycje złożone z mniejszych kawałków. Jedną z najbardziej oryginalnych propozycji w kolekcji są tapety z efektem “foczej skóry”. Ich lekko połyskująca powierzchnia nawiązuje wprost do mokrej skóry foki.

Gdzie warto użyć tapety akustycznej?

Tapety i okładziny ścienne Texdecor są produktami klasy premium, które prezentują się efektownie w każdym, nawet najbardziej elegancko urządzonym wnętrzu. Tapety akustyczne doskonale nadają się do pomieszczeń o reprezentacyjnym, a jednocześnie kameralnym charakterze – do ekskluzywnych gabinetów i salonów, stylowych restauracji i hoteli, do klubów nocnych i wystawnie urządzonych buduarów. W tego typu wnętrzach wysokiej wartości nabiera tłumienie dźwięków (pogłosu) i możliwość subtelnego podkreślenia luksusu wyposażenia oraz intymnego charakteru przestrzeni.

Tapety Texdecor to produkty adresowane przede wszystkim do klientów biznesowych. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby użyć ich w domowym zaciszu. Będą idealne jako wykończenie pokoju, w którym słuchasz muzyki lub grasz na komputerze. Mogą stać się też doskonałym podkreśleniem walorów estetycznych przestronnego salonu, przestrzeni loftu lub wnętrza typu studio. 

Piękno i ekologia

Od lat tapety Texdecor są wytwarzane z wykorzystaniem ekologicznych farb wodnych (bez rozpuszczalników organicznych). Nie zawierają szkodliwych dla środowiska i groźnych dla ludzkiego zdrowia ftalanów. Komponenty używane do produkcji, w tym przede wszystkim farby drukarskie i lakiery, spełniają wysokie standardy ekologiczne. Posiadają m.in. z certyfikat VOC A+, który określa pełne bezpieczeństwo pod względem emisji szkodliwych substancji lotnych do pomieszczeń.

Warto odnotować, że w 2020 r. firma Texdecor opracowała nową linię dekoracyjnych paneli akustycznych, wyprodukowanych z ekologicznego filcu PES. Nowy materiał powstaje w 50% z plastikowych butelek, które pochodzą z recyklingu. Jeżeli potrzebujesz więcej informacji na temat właściwości produktów Texdecor, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszymi specjalistami.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2022
pixel