Darmowa dostawa od 150,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Czym są i jakie właściwości mają tapety obiektowe?

2022-02-17

Tapety i fototapety obiektowe są specjalną kategorią okładzin ściennych. Odróżniają się parametrami eksploatacyjnymi od materiałów przeznaczonych do zastosowania w domach i mieszkaniach prywatnych. Zapraszamy na krótką prezentację zalet i możliwości zastosowania tapet i fototapet obiektowych.

W ofercie naszego sklepu znajdziesz wiele okładzin ściennych, które są przeznaczone do tapetowania obiektów komercyjnych. Szczególnie polecamy zmywalne tapety winylowe niemieckiej firmy Marburg oraz holenderskie fototapety Muance – uniwersalne okładziny ścienne o niezwykle eleganckim, dopracowanym w najdrobniejszych detalach wzornictwie.

Jakie jest przeznaczenie tapet obiektowych?

Tapety obiektowe to okładziny ścienne przeznaczone do dekorowania obiektów komercyjnych: hoteli, biur, lokali usługowych. Doskonale nadają się do zastosowania we wszystkich miejscach, w których pracuje, spędza wolny czas lub przez które przechodzi każdego dnia duża liczba osób.

Branża biurowa i HoReCa nie wyczerpują zastosowań tapet obiektowych. Ich właściwości użytkowe sprawiają, że idealnie sprawdzają się jako trwałe wykończenie ścian w placówkach oświatowych i kulturalnych – w szkołach, przedszkolach, domach kultury, dyskotekach, klubach, galeriach sztuki i muzeach. Specjalne wersje obiektowych okładzin ściennych, na przykład dźwiękochłonne tapety Texdecor można z powodzeniem stosować w gabinetach, bibliotekach, salach kinowych i innych miejscach, w których liczy się jak najlepsze tłumienie pogłosu.

Coraz częściej tapety obiektowe stosowane są też w placówkach ochrony zdrowia. Szczególnie chętnie sięgają po nie projektanci prywatnych gabinetów i przychodni. Dzięki starannie dobranym okładzinom ściennym można stworzyć jednocześnie profesjonalny i estetyczny wygląd poczekalni i gabinetów – wykreować przestrzeń, która sprzyja wyciszeniu i budowaniu atmosfery zaufania.

Oczywiście nic nie stoi też na przeszkodzie, aby tapety obiektowe stosować również do dekorowania ścian w pomieszczeniach prywatnych. Koszty są większe, ale w zamian zyskujesz wyjątkowe parametry użytkowe. 

Czym różnią się tapety obiektowe od tapet do użytku domowego?

Tapeta obiektowa na pierwszy rzut oka nie różni się niczym od tapety przeznaczonej do pokrywania ścian w prywatnych domach i mieszkaniach. Różnice ujawniają się w trakcie eksploatacji: tapety obiektowe wyróżnia wyjątkowa odporność na uszkodzenia mechaniczne i trwałość. Nawet po kilku latach intensywnej eksploatacji mogą zachować niepogorszony wygląd. Większość nadaje się do czyszczenia na mokro i zmywania – są odporne na działanie wilgoci i wody, nie ulegają destrukcji w zetknięciu z detergentami. 

Materiałem używanym do produkcji tapet obiektowych najczęściej jest winyl. To tworzywo sztuczne może mieć postać idealnie gładkiej, elastycznej wykładziny lub gąbczastej pianki, która doskonale nadaje się do tworzenia wzorów reliefowych na tapetach. PVC w postaci spienionej jest przyjemny w dotyku, lecz jednocześnie bardzo odporny na czynniki środowiskowe. Masa doskonale poddaje się wybarwianiu i zachowuje trwałe kolory, które nie blakną pod wpływem promieniowania UV. 

Trwałość tapet obiektowych jest porównywalna z trwałością okładzin ceramicznych. Na korzyść tapet przemawia niższa cena – nie tylko zakupu, lecz także montażu. Warto też podkreślić łatwość zmiany aranżacji: usuwanie starych tapet i nakładanie nowych trwa znacznie krócej i jest bez porównania tańsze od wymiany jakichkolwiek innych okładzin ściennych.

Jeżeli potrzebujesz więcej informacji na temat tapet i fototapet obiektowych, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu. Zatrudniani przez nas specjaliści skonsultują Twój projekt dekoratorski. Możesz też skorzystać z opcji zakupu tapety z montażem – sprawdź, jak atrakcyjne warunki oferujemy!

Pokaż więcej wpisów z Luty 2022
pixel