Darmowa dostawa od 150,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Czy z tapet można uczyć się zoologii?

2022-06-07

Tapety ze zwierzętami doskonale sprawdzą się w pokoju dziecięcym. Żywe kolory oraz intrygujące formy przyciągają uwagę młodych odbiorców. To dekoracja i jednocześnie materiał dydaktyczny – zaciekawia dzieci, a rodzicom daje szansę wykazania się wiedzą. Czy z tapet naprawdę można uczyć się zoologii?

Jaka jest wartość edukacyjna tapet?

Pytanie o zalety poznawcze tapet jest jak najbardziej serio – również w kontekście przyswajania wiedzy z zakresu biologii. W naszej ofercie znajdziesz liczne tapety z wizerunkami zwierząt. Wiele z nich prezentuje realistycznie ssaki, ryby, ptaki lub przedstawicieli fauny z wybranego kontynentu. Dzięki temu są dobrym źródłem poznawania różnic w budowie i umaszczeniu różnych gatunków.

Interesującą propozycją są też uproszczone rysunki, których twórcy wychwytują charakterystyczne cechy budowy zwierząt, dzięki czemu można je rozpoznać na pierwszy rzut oka. To doskonały trening spostrzegawczości dla dzieci, które uczą się przez codzienne oglądanie obrazów na tapetach. Mogą też odwzorowywać proste rysunki i w ten sposób kształcić nie tylko pamięć wzrokową, lecz także zdolności manualne i plastyczne.

Wartą uwagi grupą są tapety, które odtwarzają umaszczenie zwierząt. Zreprodukowany na okleinie ściennej wzór skóry węża, pantery czy tygrysa wprowadza na głębszy poziom znajomości fauny. Tego typu tapety są szczególnie atrakcyjne dla starszych dzieci i osób dorosłych. 

W jakich pomieszczeniach wykorzystać tapety z obrazami zwierząt?

Nie ma sztywnych zasad, które określają, w jakich przestrzeniach można użyć tapet z motywami zwierzęcymi. Wszystko zależy od charakteru konkretnej grafiki. Na przykład realistycznie przedstawiona fauna pasuje do pokoju małego dziecka, nastolatka i osoby dorosłej. Monochromatyczne rysunki można wykorzystać nawet do dekorowania klasycznie urządzonych salonów. Świetnie do tego celu nadają się np. stonowane kolorystycznie, dostojne żurawie lub flamingi. Z kolei uproszczone, komiksowe rysunki i wesołe, kontrastowo zestawione kolory najbardziej podobają się małym dzieciom. Odpowiednio wystylizowane, sympatyczne zwierzęta tworzą przyjazną atmosferę, a często przynoszą także sporą dawkę humoru.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby tapety z motywami zoologicznymi wykorzystać również w przedszkolach i szkołach. Dzięki nim przestrzeń zabawy i nauki staje się bardziej przyjazna małym dzieciom. Kolorowe rysunki zwierząt łagodzą stres związany z przebywaniem przez wiele godzin z dala od rodziców i opiekunów. Jednocześnie tapety są gotowym materiałem edukacyjnym, który można wykorzystać na lekcjach biologii i w czasie zajęć plastycznych.

Pamiętaj, aby dobrać materiał tapety do miejsca użytkowania. W pomieszczeniach intensywnie eksploatowanych i przeznaczonych dla dzieci najlepiej sprawdzą się mocne tapety zmywalne. Bez trudu usuniesz z nich zabrudzenia i utrzymasz estetyczny wygląd przez wiele lat.

W naszej ofercie znajdziesz kilkaset wzorów tapet z wizerunkami zwierząt. Bez wątpienia nie zastąpią one atlasów i podręczników do nauki zoologii. Jednak starannie opracowana grafika rozbudza ciekawość dziecka, uczy go rozpoznawać zwierzęta, zachęca do samodzielnych prób rysowania. Tapety przedstawiające ptaki, ryby, gady czy ssaki są nie tylko estetyczną dekoracją ściany, lecz mają także spory potencjał dydaktyczny, który warto wykorzystać.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2022
pixel